wybierz datę lub
wpisz ją w formie
np. 2024-04-22
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-
 kategorie wydarzeń

Wernisaż Marty Tyszkowskiej

artystyczne  ›  wernisaż ponad rok temu    15.12.2015
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Wernisaż Marty Tyszkowskiej
18 grudnia
piątek
data 18 grudnia 2015 (piątek)
godzina17:00
miejsceGaleria Na Wyspie, ul. Warszawska 51

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy Marty Tyszkowskiej, który odbędzie się 18 grudnia (piątek) o godz. 17.00, w galerii Na Wyspie przy ul. Warszawskiej 51. 

    Artystka o sobie:
Nie obcięłam sobie ucha jak van Gogh, nie nakładam na siebie dziesiątek warstw bielizny jak Lautrec, nie piekę dwumetrowych bagietek na pokładzie parowca jak Salvador Dali. Jestem zwykłą artystką, całkowicie niewyróżniającą się z tłumu, chociaż otacza mnie parę dziwactw. 

Mieszkam na Zaczarowanym Kole w Krakowie wraz z czwórką cudownych szczurów, pająkiem na suficie i starym artystą w szafie. Cierpię na niezrozumiałe poczucie humoru, wybujałą wyobraźnię i zachowanie o wzmożonym afekcie, nieadekwatnym do sytuacji.

Uwielbiam rejestrować rzeczywistość za pomocą aparatu. Inspirują mnie zwykłe, codziennie sytuacje , w których mogę pokazać innym niezwykłość. Tematem mojego cyklu są ludzie oraz ich emocje. Spacerując wieczorem ulicami Karkowa zauważyłam, jak wiele uczuć kryje się na twarzach przechodniów. Zdjęcia robiłam codziennie przez pół roku z ukrycia. I szczerze mówiąc, nie spodziewałam się takiego wachlarza ludzi.

Obecnie studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swoja przygodę ze sztuką zaczęłam w MDK-u pod okiem pani Katarzyny Smeji-Skulimowskiej oraz pana Piotra Romanowskiego. 

Zapraszam do mojego małego świata.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.