wybierz datę lub
wpisz ją w formie
np. 2020-07-03
A1 _ MAZURY DUZY
 wyszukaj wydarzenie

Znajdź wydarzenie po słowie

Pokaż wydarzenia z przedziału

-

Pokaż artykuły z przedziału

-
 kategorie wydarzeń

Letni Salon Muzyczny w Bażantarni 2015

koncerty  ›   ponad rok temu    28.07.2015
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Letni Salon Muzyczny w Bażantarni 2015
fot. Kamil Zimnicki
2 sierpnia
niedziela
data 2 sierpnia 2015 (niedziela)
godzina17:00
biletyWstęp wolny

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza w najbliższą niedzielę – 02 sierpnia - na kolejny koncert Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2015. W programie „Promenadowe muzykowanie” wystąpią: Zuzanna Kassak (śpiew, fortepian), Katarzyna Libront (śpiew, skrzypce), Michał Światkowski (skrzypce), Tadeusz Kassak (akordeon, fortepian, skrzypce).

Zuzanna Kassak – z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Od 2001 współpracuje z agencją koncertową „Pro Musica” M.Tracza we Wrocławiu. Jest absolwentką (2008 r.) Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego prof. W.Zalewskiego. W 2010 na zaproszenie Austin Polish Society (USA) brała udział w 4 recitalach wokalnych z okazji 200-lecia urodzin F.Chopina. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej jako artystka chóru operowego; współpracuje jako solistka z Gdańskim Chórem Puzonów. Od 5 lat bierze udział w Festiwalu Rossiniowskim w Bad Wildbad (Niemcy).

Michał Światkowski jest studentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Urodził się w 1993 roku w Elblągu i od najmłodszych lat uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich m.in. W Łańcucie i Goh (Niemcy). Jest dwukrotnym stypendystą Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej i laureatem wielu konkursów skrzypcowych ogólnopolskich, a także międzynarodowych. W ubiegłym roku zajął I miejsce oraz otrzymał nagrodę specjalną za wirtuozerię we włoskim konkursie Citta di Barletta. Oprócz gry na skrzypcach zajmuje się także kompozycją i aranżacją. Napisał do tej pory kilkanaście utworów skrzypcowych i kameralnych. Od października tego roku będzie kontynuował naukę na studiach magisterskich pod kierunkiem dr. hab. Andrzeja Kacprzaka.

Katarzyna Libront jest skrzypaczką pochodzącą z Bydgoszczy. Studia ukończyła w Gdańsku w 2014 roku. W wieku kilkunastu lat zaczęła uczestniczyć w kursach orkiestrowych we Włoszech, w Niemczech, Szwajcarii. Studia podjęła na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako koncertmistrz orkiestry odbyła tourneè po Chinach, wystąpiła także z projektem operowym w North-West Opera w Irlandii. Współpracowała z wieloma orkiestrami. Na stałe związana jest z kwartetem smyczkowym „String Art Ladies” i zespołem muzyki dawnej White Garden. Jej drugą pasją jest śpiew i jako wokalistka jest założycielką zespołu „K80's”.

Tadeusz Kassak jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku ( 1975 r.) w klasie puzonu prof. Magdaleny Zawadzkiej, puzonista (w latach 1974 – 2009 )Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, od 2007 r. wykładowca w klasie puzonu Akademii Muzycznej w Gdańsku, w której prowadzi także dęte zespoły kameralne. Jest laureatem Konkursu Młodych Puzonistów w Pabianicach(1975 r.) oraz Konkursu Kompozytorskiego na przebój studia „S-1” w Warszawie ( 1987 r.). Od 1979 r. prowadzi założony przez siebie Kwartet Dęty Filharmonii Bałtyckiej, z którym dał ponad 3 tys. koncertów w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma nagranych kilkadziesiąt płyt analogowych m.in. we Włoszech oraz CD m.in. z Leszkiem Możdżerem, Olo Walickim, Gabą Kulką, Romanem Peruckim. Jako kompozytor uprawia przede wszystkim muzykę kameralną tworząc na bardzo różne składy instrumentalne, jednak najwięcej czasu poświęca na aranżacje i opracowania dla potrzeb orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych. Jest twórcą hejnałów Sopotu i Olsztyna. W 2003 r. założył i prowadzi unikalny w skali kraju i Europy 12 osobowy zespół kameralny „ Kassak Brass Ensemble” dla którego komponuje i aranżuje, współpracując m.in. z Anitą Rywalską, Waldemarem Malickim, Maciejem Miecznikowskim. W 2009 r. założył „Gdański Chór Puzonów” , w którym grają studenci i absolwenci gdańskiej Akademii Muzycznej. Od kilku lat wydawnictwa muzyczne „Patrias” w Szczecinie i „Eufonium” w Gdyni wydają kompozycje T.Kassaka na różne instrumenty, a w jesiennym numerze (2014) fletowego czasopisma PAN Magazine (Anglia) znalazła się następująca recenzja: „3 Figle” (3 Frolics) na flet solo T.Kassaka to, jak sugeruje tytuł, trzy krótkie, jednominutowe utworki w żartobliwym stylu. Te śliczne miniatury ukazują figlarne poczucie humoru i dają grającemu wspaniałą zabawę. Miniaturki są nieco ekscentrycznie „zakręcone”, w najlepszym tych słów znaczeniu. Nie wymagając nadzwyczajnych umiejętności technicznych, przez cały czas utrzymują napięcie rytmiczne.

Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Elbląg.
Zapraszamy 2 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.00 - muszla koncertowa w Bażantarni

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
treść komentarza
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.